سئو

هشتگ چیست و 4 کاربرد آن در اینستاگرام

هشتگ

هشتگ چیست؟

تگ های جادویی!

هشتگ ها (تگ متا دیتا) ابزار هایی هستند که وظیفه ی دسته بندی کردن را به عهده دارند. میتوانید به آن ها به عنوان راهی نگاه کنید که محتوای موجود در شبکه های اجتماعی را با مباحث خاصی مرتبط میکنند. باید اضافه کرد که این تگ ها هر روزه در حال رشد کردن هستند و مانند محصولات غذایی دارای تاریخ انقضا هستند. هشتگی که روزی ترند و پر بازدید بود امروز شاید تاریخ گذشته باشد. اما چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

1. اصل رقابت در هشتگ گذاری:

در هر کسب و کار دیگری شناختن رقبای خود و تحقیق بر روی بازار کار و استراتژی آن ها میتواند باعث بقا و شکوفایی کسب و کار بشود. اینکه آنها از چه تکنیکی استفاده می کنند، بیشتر از همه از کدام تگ استفاده میکنند؟ بهترین پست هایشان کدامند؟

برای مثال فرض می کنیم که شما یک طراح سایت فریلنسر(دورکار) هستید و می خواهید از اینستاگرام برای ارزیابی رقبای خود استفاده کنید. به صفحه ی جستجوی اینستاگرام بروید و عنوان شغل خود را جستجو کنید. با انبوهی از اکانت ها و پست های گوناگون مرتبط با کار خود رو به رو میشوید. حال میتوانید ببینید که در پست های آن ها از چه هشتگی استفاده شده است.

هشتگگ

2 و 3. برند سازی و دیده شدن، با هم:

گزینه ی 2 و 3 را یک گزینه حساب میکنیم چون با هم می آیند. به این معنی که اگر وب سایت و یا پیج اینستاگرامتان برند سازی مناسبی داشته باشد، توجه بازدید کننده را جلب میکند و برعکس.

2 اصل برند سازی و دیده شدن تاثیرگذارترین کاربرد هشتگ ها هستند. اگر صاحب کسب و کار جدیدی هستید، میتوانید از هشتگ ها به عنوان ابزاری برای معرفی برند خود استفاده کنید. برای مثال اگر کاربر برند شما را جستجو کند هشتگ هایی که استفاده کردید را می بیند، و برعکس، در صورت جستجوی هشتگی مشخص، پست هایی که شما با آن هشتگ منتشر کردید به او نمایش داده خواهد شد.

4. کمپین “نه به پلاستیک” را تگ کن!:

کمپین مانند حرف دهن مردم است، پخش میشود. به همین دلیل است که از هشتگ ها برای ایجاد کمپین استفاده میکنند. برای مثال، اگر شما کمپینی با عنوان نه به پلاستیکایجاد کنید و یک پست با همین هشتگ منتشر کنید، فالوور های حامی طبیعت شما هم پستی منتشر میکنند با همان هشتگ، و فالوور های آن ها هم همینطور.

استفاده از هشتگ برای یک رویداد خاص، نه تنها باعث ایجاد رابطه بین شما و فالوور های شما هستند، بلکه باعث ایجاد رابطه بین فالوور های شما هم میشود. دفعه ی بعد که به کمپینی میروید تگ مخصوص خود را فراموش نکنید!

هشتگ نایکی

برای آشنایی با سئو  مطالعه ی این مقاله پیشنهاد میشود، دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *